تبلیغات
تبلیغات

آیا برای حاملگی آماده ام؟

۲

آیا بخشی از زمان خود را با کودکان سپری می کنید؟ آیا از این کار لذت می برید؟ پاسخ شما نمی تواند احساستان نسبت به فرزند خود را مشخص کند ولی می تواند بخشی از مفروضات و نگرش شما درباره بچه ها را آشکار کند.

 


آیا شما با سن خاصی از کودکان احساس راحتی می کنید؟ اگر شما با گروه سنی خاصی مشکل دارید، بنابراین مشکلاتی با کودک خود ( در آن سن) خواهید داشت که اکنون باید به فکر حل و فصل آن باشید.

چه احساسی نسبت به مسئولیتهای پدر و مادر دارید؟

چگونه با استرس کنار می آیید؟ اگر فکر می کنید که نمی توانید استرس های خود را مدیریت کنید، اکنون بهترین زمان برای شروع آموزش تکنیک های مقابله با استرس است.

آرزوی شما برای پدر یا مادر شدن چیست؟ اگر به آرزو یا آروزهای خود نرسید..؟

از چه چیزی می ترسید؟( نگران چه چیزهایی هستید؟) اگر با آنها روبروشوید..؟

چقدر دوست دارید شبیه پدر یا مادر خود شوید؟ چگونه می توانید با آنها متفاوت باشید؟ فکر کنید که چقدر می توانید از موفقیتها و شکست های آنها درس بگیرید.

به عنوان یک بچه، تصور شما از پدر یا مادر ایدال چیست؟

سابقه خانوادگی شما

در دوران کودکی از چه چیزی لذت بردید؟ چه چیزی را دوست نداشتید؟

درباره تربیت خود چه چیزی را ستایش می کنید؟ چه چیزی را نمی پسندید؟ فکر کنید که از دوران کودکی خود چه چیزهایی را می خواهد تغییر دهید؟

ارزش های شما در زندگی

چه چیزهایی از والدین خود یاد گرفته اید که می خواهید به فرزندانتان منتقل کنید؟ چه چیزهایی را نمی خواهید انتقال دهید؟

قصد دارید کدام ارزشها را به فرزندان خود القاء کنید؟ همه والدین هنگام بچه دار شدن انتظارات متعددی دارند. و اغلب آنها را به زبان نمی آورند. این سوال امید ها و آرزوهای شما برای فرزندتان را روشن می کند.

نظر شما درباره نظم انضباط چیست؟ یاداشت های خود را با همسرتان مقایسه کنید. این موضوع از اصلی ترین نقاط اختلاف بین همسران است. پس صحبت در این خصوص می تواند مشکلات آینده شما را کاهش دهد.

زندگی شما و راه های ایجاد تغییر در آن

با دیگران صحبت کنید، باکسانی که تصمیم به بچه دار شدن گرفته اند.( و با مخالفان ) چه احساسی درخصوص حرفهای آنها دارید؟ صحبت درباره تصمیم آنها، مسائل جدیدی را برای شما آشکار می کند و توجه به آنها باعث سازماندهی درست در افکار شما می شود.

آیا کسی را به عنوان کمک و پشتیبان دارید؟ آیا یک شریک، فامیل، یا دوستی در این نزدیکی دارید که بتواند کمکتان کند؟ شاید شما برای کمک به همه اهالی یک روستا ندارید ولی به چند نفر به عنوان تکیه گاه نیازدارید.

وقت های آزاد خود را چگونه سپری می کنید؟

تصور شما درباره زندگی تغییر یافته خود چیست؟

بهزاد تریوه (روان شناس- روانکاو)

منبع- آنلاین سلامت

+ نوشته شده توسط admin در ، ۳۳۷ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: بارداری(حاملگی)
برچسب‌ها: آمادگی برای حاملگی، زمان صحیح بارداری، زندگی مشترک، سابقه خانوادگی، چه زمانی حامله شوم
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها