تبلیغات
تبلیغات

خوابیدن به پشت می تواند خطر سقط جنین را تا ۶ برابر افزایش دهد

۱

 پژوهشگران علوم پزشکی  در دانشگاه شاهزاده آلفرد کشور استرالیا اعلام کردند که نحوه خوابیدن زنان باردار با سقط جنین رابطه دارد . آنان تاکید کردند زنان بارداری که به پشت می خوابند ممکن است خطر سقط جنین در آنها افزایش یابد.


تحقیقات ثابت کرده است که شیوه خوابیدن زنان باردار نه تنها بر طول زمان بارداری موثر است بلکه در کنار عواملی همچون اضافه وزن مادر، سن بالا و ناهنجاری‌های مادرزادی می تواند یکی از دلایل زایمان زودرس و یا سقط باشد.

این محققان می گویند  در تحقیقات خود ۲۹۵ زن در هشت بیمارستان در سراسر این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این تحقیقات پنج سال طول کشید و محققان دریافتند: زنانی که به پشت می خوابند ۶ برابر بیشتر در معرض خطر زایمان نوزادان مرده قرار دادند.

خانم آدریان گوردون از محققان استرالیایی و مسئول این تحقیقات گفت: یک مطالعه در گذشته اشاره کرده بود که خوابیدن طولانی به این وضعیت جریان خون به سمت جنین را کاهش می دهد.

این محقق گفت: سه چهارم زنان باردار اکثراً به پهلوی چپ خود می خوابند.

اغلب در سه ماهه سوم بارداری خوابیدن به پشت اصلا امکان پذیر نخواهد شد زیرا حالت راحتی نیست. اما اگر زنان باردار به پشت بخوابند فشار ناشی از جنین به سیاهرگ بزرگ مادر اعمال شده و با ایجاد ناراحتی او را از خواب بیدار خواهد کرد.

بهترین وضعیت برای زتان باردار، خوابیدن به یکی از پهلوها و جمع کردن زانوها در شکم است که در این وضعیت کارکرد قلب مادر و جنین و تنفس مادر در شرایط راحت تری است چرا که این حالت مانع افتادن وزن جنین بر روی اعصاب و عروق اندام تحتانی مادر می شود.

 بعضی از پزشکان معتقدند که زنان باردار باید به پهلوی چپ بخوابند. زیرا کبد در طرف راست بدن قرار دارد و خوابیدن به پهلوی چپ ، فشار ناشی از رحم را از روی این ارگان بزرگ برمی دارد. خوابیدن به پهلوی چپ جریان خون را به قلب ارتقا می بخشد و خون بیشتری به جنین، رحم و کلیه ها راه می یابد و فشار از کمر برداشته می شود.

+ نوشته شده توسط admin در ، ۲۳۶ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: بارداری(حاملگی)
برچسب‌ها: خطر سقط، سقط جنین، خوابیدن به پشت، نحوه خوابیدن زنان باردار، طول مدت بارداری، طول زمان بارداری
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها